חיפוש

איך קידום אורגני עוזר להביא לקוחות ? והאם אפשר בלי פרסום ממומן?

עסקים רבים הצטרפו בשנים האחרונות לזירת הפרסום והמסחר באינטרנט, ובאופן טבעי כללי ההיצע והביקוש יצרו שינוי בקלות החשיפה של עסקים ללקוחות הפוטנציאליים.


לאלו מאיתנו שצועדים בהדרגה לקראת הטכנולוגיה, בפוסט הבא תמצאו הסבר לכמה מושגים בסיסיים בשיווק הדיגיטלי:


  1. מה זו חשיפה ברשת?

  2. מה זה SEO?

  3. מה זה קידום אורגני?

  4. האם קידום אורגני באמת עובד?

  5. מה עדיף, קידום אורגני או קידום ממומן?

מה זו חשיפה ברשת? חשיפה ברשת או חשיפה און ליין אלו מושגים שמתייחסים למספר הגולשים שצפו בפוסט שפרסמת בעמוד הפייסבוק, בבלוג באתר שלך, בסרטון שהעלית ביוטיוב או בפרסום פלטפורמה אחרת.

מה זה SEO?

SEO - ראשי תיבות של Search Engine Optimization (שיפור ביצועים במנועי חיפוש). כלומר, מדובר באוסף של כללים לפיהם פועל מנוע הסריקה של גוגל. הבנת הכללים האלו עוזרת לנו להביא את האתר שלנו למקום טוב יותר ברשימת תוצאות החיפוש, בעזרת התוכן של האתר שלנו. אם לצורך העניין את מדריכת טיולים וגולשת תחפש בגוגל "טיול מיוחד לחו"ל עם המשפחה" וזה הרי הפוסט שכתבת לפני שלושה חודשים, דרך אימוץ כללי הSEO הגולשים יוכלו למצוא בקלות את הפוסט שלך ובעקבותיו ידעו לבקש את שירותיך.

מה זה קידום אורגני?

חשיפה אורגנית היא כמות הגולשים הנחשפים לפרסום שלך מבלי ששילמת עליו למפרסם. לגוגל ופייסבוק יש עניין ברור, הם רוצים שהגולשים ישארו בפלטפורמות שלהם כמה שיותר זמן במטרה שיצפו בכמה שיותר פרסומות (מקור הרווח שלהן). לצורך זה, בפרסום אורגני (טבעי) מנועי החיפוש של גוגל ופייסבוק מנסים לחקות חשיבה של בן אדם, לגלות מה מעניין אנשים וגורם להם להישאר ולצפות בתוכן.

בעבר החשיפה האורגנית הייתה רחבה יותר, אך פייסבוק וגוגל הורידו משמעותית את אחוזי החשיפה בין היתר כדי לעודד אנשים להשתמש בפרסום ממומן. עדיין חשיפה אורגנית אפשרית וחשובה מאוד לצורך המיתוג שלנו שבסופו של דבר יוצר מכירות. למעשה האתגר ששמו לפנינו ענקיות הפרסום יכול לשדרג אותנו מול הלקוחות אליהם אנחנו פונים ולהפוך אותנו לבולטים יותר מול המתחרים. זה דורש מאיתנו להכיר את הלקוחות ולהבין מה הם מחפשים, לרשום פוסטים מעניינים, בעלי ערך ומעוררי השראה. וכן פרסום אורגני לוקח יותר זמן אבל זה משתלם בתווך הארוך. כמו הלקוחות שלנו, ם גענקיות הפרסום (גוגל ופייסבוק) מזהות פוסטים בעלי ערך. פוסטים שמייצרים עניין רב, יכולים לגרוף אחוזי צפייה גבוהים. לא פחות חשוב מכך הלקוחות שלנו יעריכו את המידע שרנחנו מספקים וזה מעלה אתהסיכוי שירצו בשירותנו.

האם פרסום אורגני באמת עובד?

אולי נראה לך שהפוסט שלך אקטואלי בערך יומיים כשהפצת אותו ברשתות החברתיות, אך זו אשלייה. בעזרת SEO נכון הפוסט שרשמת ממשיך למשוך גולשים ויכול להביא תנועה מצוינת של לקוחות פוטנציאליים. כאשר לקוח מזדמן הגיע לפוסט שפרסמת ורוצה ללמוד עוד על השירות שלך, הוא יחפש את האתר שלך. גולש שימצא אצלך תכנים הרלוונטיים עבורו, ירגיש יותר ביטחון בשירות שלך, והסיכוי שימשיך להתעניין ולהתכוונן לרכישה יגדל.


חשיפה ופרסום ממומן.

אם כך דיי מובן שעל מנת לייצר חשיפה משמעותית, גוגל ופייסבוק רוצים שתשלמו. לא מדובר בהכרח בסכומים עצומים, אך שילוב של קידום פוסטים חשובים ובעלי ערך, לקהל היעד, לצד יצירת תוכן רלוונטי, מעניין, ובעל ערך עשוי לעשות עבורך עבודה טובה.


#שיווקדיגיטלי #SEO #קידוםאורגני #פרסונה #קידוםממומן