חיפוש

איך מתחילים לפרסם עסק באינטרנט?

החלטת שהגיע הזמן לקדם את העסק ברשת האינטרנט ולהביא לקוחות חדשים? ברכות - בחירה חשובה! העולם השתנה זמן ומקום קיבלו משמעות נוספת. כדי להגיע ללקוחות היום חייבים להיות בנוכחות און ליין. מעבר ליכולת להגיע פיזית למקום, לקוחות היום משווים מחירים, ביקורות ומחפשים שירותים ומוצרים ברשת. כדי מנת להמשיך להיות רלוונטי נוכחות ברשת היא קריטית לעסקים.


בניית נוכחות ברשת היא תהליך רציף ומתמשך הדורש התמדה ומחויבות לתוצאות. חשוב להכיר מונחים בסיסיים בתחום הדיגיטל, אל דאגה, השאלות והתשובות בגוף הפוסט: שאלות שחשוב להבין כשמתעניינים ביצירת נוכחות דיגיטלית:

  1. מה זה נוכחות און ליין?

  2. מה זה מיתוג?

  3. למה עסק צריך מיתוג?

  4. מה זו תכנית שיווקית דיגיטלית?

  5. איך יוצרים נוכחות דיגיטלית?

מה זה נוכחות און ליין? 'נוכחות אונליין' (נוכחות באינטרנט) מבטאת את הנראות שלך ברשת, את היקף החשיפה לקהל היעד ואת האופן שבו מוצג השירות והמותג שלך אל הלקוחות הפוטנציאליים של העסק. תהליך בניית נוכחות און ליין איכותי דורש חשיבה מקדימה סביב הדרכים באמצעותן רוצים להעביר את המסר אותו אל קהל היעד, באופן שימשוך את התעניינותו ויצור בסיס למנוע שיווקי חזק ושיטתי שעובד בשבילך 24/7.

מיתוג הוא מושג שיווקי דיי מעורפל שעלול להיות קצת מבלבל בהתחלה.

אז לפני שנקפוץ להבין מה בדיוק אומרת המילה ״מיתוג״, חשוב לנפץ מיתוס גדול שקשור למיתוג מיתוג זה הרבה יותר מלוגו ופלטת צבעים!


מיתוג איכותי ומוצלח מבוסס על מערך הערכים שאתם רוצים שיהיו מזוהים עם העסק שלכם. המיתוג למעשה מאגד את התפיסות, הרגשות, העמדות, החוויות והציפיות שחשוב לכם שהלקוח הפוטנציאלי יחוש כשהוא פוגש במוצר או בשירות שאתם מציעים. אל המיתוג נצמדים תכונות אישיות כמו ערכים, אופי וכדומה, כאשר לנגד ענינו נמצאת המטרה לייחס למותג ערכים חיוביים, כמו איכות, יוקרה, הנאה, תמורה טובה לכסף וכדומה. הפן העיצובי – הלוגו, הצבעוניות ומאפיינים ויזואלים נוספים, הם למעשה רק תוצרים שמתקבלים מתהליך המיתוג. כדי שעסק, יוכל לקבל על עצמו חזות "רצינית" שמשרה ביטחון על הלקוחות שמדובר בשירות איכותי, מאוד חשוב מההתחלה לבסס מיתוג אחיד ועקבי שמבטא את ערכי המותג ובא לידי ביטוי במראה ובאווירה שהוא משדר.אז למה עסק צריך מותג? מותג איכותי המבטא את הערכים והחזון של העסק שלכם ברחבי הרשת מהווה את ההבדל בין השירות שלך לבין כל שאר המתחרים שלך. מותג איכותי יכול לעזור לך להביא לקוחות דרך יצירת מעורבות של קהל היעד בתוכן של השירות ומאפשר ליצור חיבור של הלקוחות לנאמנות לשירות שלכם לאורך זמן. מותג שמשדר איכות ושירות יכול להתגבר על תחרותיות במחירים ובאלמנטים דינמיים שצצים כל הזמן.


מטרת המיתוג היא ליצור ביטחון בשירות ולהרחיב את ההיכרות עם העסק. ליצר נאמנות למותג באופן שיאפשר לכם ליצור את הנוכחות הדיגיטלית של העסק בצורה שיטתית ויעילה. בסופו של דבר, התוכן שתפרסמו, יזוהה על ידי הלקוחות כתוצר שלכם- בעקבות הצבעים, המילים בהן אתם משתמשים או הלוגו שמלווה אותם.

מה צריך לעשות כדי לבנות מותג? בשביל לבנות מותג צריך תכנית. תכנית שיווקית תעזור לנו לדייק את השירות, את הערכים, את המטרות של העסק ואת הדרכים להשיגן. התכנית השיווקית היא שיטת עבודה המתכננת מראש פעילויות, משלבת חשיבה אסטרטגית וטקטית וצופה תוצאות.


מה זו תכנית שיווקית דיגיטלית?

התכנית השיווקית מאפשרת לקדם יוזמות- היא מאפשרת לנו להוציא לפועל רעיונות שיש ברשותנו אבל אנחנו לא מספיקים לקדם, להציב מטרות ישימות ומדידות (KPI) ולצעוד להשגתן.

תכנית שיווקית מאפשרת לנו מבט אסטרטגי על העסק- לבחון את הדרך, הכלים, המטרות ובעיקר את ההיערכות הנכונה הנדרשת כדי להשיג את המטרות שהצבנו.

התכנית השיווקית מספקת יציבות בעסק, זה שמאפשר לנו לצפות לתנועות בתקופות של ביקושי שיא ולהערך מראש לתקופות חלשות יותר בעסק.


אילו עוד תועלות מביאה התכנית השיווקית? דרך תכנית שיווק הדיגיטלית אנחנו יכולים לצפות מה יהיה בעוד פרק זמן מסוים, איפה אנחנו רוצים לראות את העסק שלנו באותה התקופה, מה הם המהלכים שעלינו לעשות כדי להגיע ערוכים וליצור יעדים מאתגרים על מנת לייצר צמיחה מתמשכת בעסק. גם אם הדברים לא קורים בדיוק לפי התכנית, מסגרת של חשיבה קדימה מאפשרת לנו את הגמישות לתת פתרונות לבעיות שאנחנו לא מדמיינים אם אנחנו לא עוצרים לחשוב עליהם בתכנון קדימה.


מה כוללת התוכנית השיווקית? תוכנית שיווקית כוללת התייחסות מעמיקה לשני מישורים מרכזיים: מיתוג - בשלב המיתוג מגדירים ומאפיינים את העסק. מזהים את ערכי היסוד שמובילים את החזון כבעלי מקצוע וגם כבני אדם. בתהליך המיתוג מזהים את הלקוחות האידיאלים, בונים להם פרסונות שמאפשרות לפנות בהמשך אל הלקוחות במסר שיוצר איתם קשר רגשי. בתהליך זה מדייקים את מאפיניו האישיותיים של העסק, את התחושה שאנחנו רוצים להעביר בנראות, בטון הדיבור, דרך הקפדה על נראות איכותית, מסר ברור שנוגע ברגש ובצרכים הרלוונטיים של הקהל שלך וכמובן בשירות מעולה.


נוכחות שיווקית הנוכחות שלכם מתבטאת בכלל ערוצי השיווק הרלוונטיים ברשת בהם המותג שלך פעיל. ערוצים שיווקיים יכולים להיות לדוגמה: פוסטים ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם ולינקטאין. פרסום ממומן ברשתות החברתיות והחיפוש, דף נחיתה, דיוור בבאימייל, כתיבת מאמרים בבלוג באתר האינטרנט, פרסום מאמרים באתרים רלוונטיים נוספים, שיתוף בקבוצות ועוד. זה למעשה הנדל"ן שלכם ברשת, את הפעילויות האלו חשוב למדוד ולנתח לצד התוצאות שלהם במציאות בעולם הלא מקוון.


עקביות בפרסום איכותי ובעל ערך לקהל הלקוחות.

כאשר הקהל שלנו מקבל תוכן אותו הוא רואה כבעל ערך אותו אנחנו יכולים ליצור מצב בו הקהל שלנו מצפה לתכנים ולכן בתהליך ביסוס הביטחון אצל קהל היעד היציבות וההמשכיות בפרסום מאוד משמעותית, הם מצפים ואנחנו מספקים באהבה. את הפרסום מלווה בחינה רציפה של תוצאות המטרות שהצבנו תחילה.

תהליך הרכישה של הלקוח לוקח זמן והוא חלק מרצף של פעולות בו הלקוח נחשף תחילה לשירות, מגלה עניין, רצון, תחושת ביטחון בשירות, מחפש את השירות המתאים ביותר עבורו ואז רוכש. כל התהליכים האלו קודמים לרכישה. את הביטחון בשירות שלנו מקבלים הלקוחות הפוטנציאליים תחילה מהתוכן. כאשר הם מעריכים את המידע שקיבלו, נוצר חיבור רגשי למותג ולשירות שלנו, וכאשר עולה השאלה ממי לרכוש את השירות, הנטייה תהיה לעשות זאת במקום המוכר והבטוח.

#שיווקדיגיטלי #SEO #קידוםאורגני #פרסונה #קידוםממומן #מיתוג #תכניתשיווקית