חיפוש

שאלות שחשוב לשאול כשבונים תוכנית שיווקית

תכנית שיווקית דיגיטלית אמנם דורשת התבוננות פנימה, תשומת לב והתמודדות עם שאלות מאתגרות מהסוג שנוח לברוח מהן, ויחד עם זאת השכר שבצידה בעל ערך משמעותי והיא המנוע לגדילה והתפתחות בעסק אותם קשה להשיג בהעדרה.


שאלות היסוד שתשאלו תחילה ילוו אתכם לאורך כל הדרך, החל מהערכים המובילים את העסק, דרך סגנון הכתיבה והנראות הגרפית בפרסום. אלו ישפיעו על בחירות אסטרטגיות בתכנית השיווק.

התכנית השיווקית הדיגיטלית מאפשרת לבנות סביב העסק שלכם מותג שלאורך זמן מגביר את הביטחון ומיצר תחושת נאמנות אצל הלקוחות בעסק שלכם.

תכנית שיווקית היא השלב הראשון אותו חשוב שיקיים כל עסק, מקטן עד גדול, מתחיל או ותיק. מדהים לגלות שהמון עסקים צעירים או ותיקים לא עושים תוכנית שיווקית או תוכנית עסקית וזה חבל כי מדובר בעצירה רגעית ופינוי תשומת הלב לרגע של חשיבה שיוצר בסיס ליציבות וצמיחה. המודעות לערכי היסוד של העסק עוזרת לנו בקבלת החלטות לאורך כל הדרך!

במיוחד בעידן בו הדיגיטל נכנס בכל הכח בתחום העסקים, זה יכול להיות ההבדל עבור העסק בין להיות או לחדול.

כדי לבנות מותג צריך תכנית. תכנית השיווק מתמקדת בפעילויות ברשת (וגם מחוץ לאינטרנט). היא עוזרת לדייק את השירות, הערכים, את המטרות של העסק ואת הדרכים להשגתן.

שאלות שהמענה עליהן יסייע לבנות את המותג שלכם באינטרנט:

  1. מה הזהות של העסק שלי? ההיכרות עם ערכי היסוד שלכם עשוייה לחסוך לכם טעויות קשות ולסלול לכם דרך ברורה למותג יציב, איכותי ועקבי. אילו ערכים חשובים לכם כבעלי מקצוע? כבני אדם?

  2. למה אני עושה את מה שאני עושה? מה השליחות של השירות שלי? מה גרם לי להתעורר למחשבה שיש לי רעיון מעולה ממנו המון אנשים יכולים להרוויח?

  3. למי מיועד השירות? כדי להגיע אל הקהל שלך חשוב מאוד לזהות אותו ברמת פירוט הגבוהה היותר. חשוב להבין מה רוצים להשיג ולמי פונים. יש דרכים להכיר את הלקוח הפוטנציאלי ולהסיק באמצעותו על לקוחות נוספים, למשל, לזהות מהם הערוצים בהם נמצא הקהל ומהם המסרים אליהם קהל יעד צפוי להגיב להם בצורה הטובה ביותר.

  4. מה מפריע לקהל היעד שלי? למה הקהל שלי זקוק ומה חסר לו על מנת להרגיש שלם או רגוע יותר? חשבו על הסיבות שיגרמו ללקוחות הפוטנציאלים שלך לצאת מאזור הנוחות שלהם ולחפש שירות מהסוג שלכם.

  5. איך אני מביא ערך ללקוחות שלי? נסו לדייק את האופן בו המוצר או השירות שלכם פותר בעיה או נותן מענה לצורך שקיים אצל הלקוח. האם אני נותן מוצר שיש בו ערך רגשי? אסתטיקה מיוחדת? איזו בעיה הוא פותר בעיה ללקוחות?

  6. מה המוצר שלי? כאשר יש ריבוי מוצרים חשוב מאוד לדייק את השירות. לעתים יש צורך ללייצר הסבר אחיד למוצרים בעלי דמיון רב על מנת להימנע מבלבול.

  7. מה מיוחד בשירות שלי? מה הערך המוסף שמגיע עם השירות שלי ומה מיוחד ושונה במה שאני עושה מהמתחרים שלי? מה יגרום ללקוחות להגיע ולצרוך את השירות דווקא ממני?

  8. מה היתרונות של העסק שלי על פני המתחרים? נסו לקשר בין הערכים שלכם לייחודיות של העסק, אולי יש לכם פתרון ייחודי, ניואנס מסויים בעסק שחסר לאחרים?

  9. מה החסרונות של העסק שלי? אף אחד לא מושלם ובכל זאת, כאשר אנחנו מביטים באומץ ובכנות בנקודות החולשה שלנו אנחנו יכולים להתייחס אליהם או לתת להם מענה יצירתי שאחרת היינו מוצאים עצמנו אולי במגננה חסרת תועלת.

  10. מי המתחרים של העסק שלי? לכל עסק יש מתחרים, בין אם בעלי דמיון רב או דמיון מסויים לעסק שלכם. ערכו מחקר באינטרנט על התחום בו אתם נמצאים, חפשו כתבות רלוונטיות שמדברות על מגמות בשוק, בדקו את המתחרים שלכם- מה הם עושים טוב?

שאלות אלו יעזרו לכם לבנות מותג מוצלח לעסק שלכם ויסייעו לכם לבנות את הנוכחות השיווקית שלכם באינטרנט.


#שיווקדיגיטלי #קידוםאורגני #פרסונה #קהליעד #מיתוג #תכניתשיווקית